+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB AGTM İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19 Ocak 2023

AOSB AGTM İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, işletmelerin karlılıklarını koruyarak faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve rekabet üstünlüğü elde edebilmeleri için önemli bir gereklilik olan Ar-Ge ve Tasarım Kültürünün yaygınlaşmasına öncülük ederken, bölge üniversiteleriyle iş birliğini sürdürüyor. Bu kapsamda, AOSB Bölge Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Ar-Ge/ Tasarım Merkezleri İstişare Kurulu’nun 8’inci toplantısı 18.01.2023 tarihinde Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

 

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, bölgede faaliyet gösteren ve AR-GE ve Tasarım Merkezleri bulunan firmalar ile AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, AOSB PDO Sorumlusu Özkan Özbek, AOSB Proje Destek Ofisi Proje Uzmanı Ali Can Özdoğan ve AOSB Proje Destek Ofisi Proje Uzman Yardımcısı Gamze Gülen katıldı.

 

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Kurtaran, Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Prof. Dr. Serdar Yıldırım, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Gözde Baydemir Peşint, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdür Vekili Prof. Dr. Ahmet Beycioğlu, ATÜ TTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim DAL ve ATÜSEM Müdürü Doç. Dr. Hasan Bilgehan Yavuz’un katılımı ve ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, AGTM Firmalarından BOSSA, Ulusoy Tekstil, Temsa, Makinsan, Beta Trafo, Çukurova Silo, Barış Teknolojik, Beta Gıda, Tezkim, Abdioğulları ARGE, Kimtex Tekstil, Koluman Otomotiv, Zahit Alüminyum, Petka Kalıp ve bu firmaların 34 firma yetkilileri ile istişarede bulunuldu.

 

Gerçekleştirilen İstişare Toplantısı’na online olarak katılım sağlayan Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Tübitak Teydeb Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek AOSB AGTM firmalarına Tübitak Destekleri hakkında bilgi vererek, süreçler konusunda firmalardan geri bildirimler konusunda istişarede bulunarak toplantı davetinden dolayı AOSB’ye teşekkürlerini ileterek her zaman desteğe açık olduklarını belirtti. Aynı zamanda Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan Koordinatör Murat Torun’un da katılım sağladığı toplantıda 2023 Çukurova Kalkınma Ajansı destekleri sunumu gerçekleştirildi.

 

Yeni fikirlerin ortaya çıkması, Üniversite Sanayi İş birlikleri konusunda fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, merkezler arası iş birliğinin güçlenmesi, yeni kurulacak olan merkezlere öncülük edilmesi, mevcut merkezlerin niteliğinin Üniversite Akademisyenleri destekleri ile geliştirilmesi, firma çalışanlarının Lisansüstü eğitimlerinin ve bölgeden çıkan katma değerli ürün sayısının arttırılması konuları üzerinde duruldu.

 

Oldukça verimli geçen toplantı sonrasında AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’a ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ederek AOSB-ATÜ İşbirliklerinin arttırılmasına hazır olduklarını belirtti.

 

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tümay, AOSB AGTM İstişare Kurulu toplantısına ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek, AOSB Bölge Müdürlüğü ve bölgede yer alan sanayiciler ile her türlü iş birliği çalışmalarına açık olduklarını dile getirdi.

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram