+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

Yönetim Kurulu

BEKİR SÜTCÜ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI
1962 yılında Kayseri’de doğan Bekir SÜTCÜ, 1974 yılında Adana Cumhuriyet İlkokulu’ndan mezun oldu. 1977 yılında Adana İstiklal Ortaokulu’nu bitirdi. 1978 yılında Adana Erkek Lisesi’nden 1.sınıfta ayrılarak çalışma hayatına yönelmiştir. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatına devam eden SÜTCÜ, Eylül 2010 tarihinden bu yana Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nda (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine devam etmektedir. Evli ve beş çocuk babasıdır.

ÖMER KAYA

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ
1960 yılında Adana’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. Yükseköğretimini, yurt dışında Arap Dili Edebiyatı ve İlahiyat Eğitimi alanında tamamladıktan sonra Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans Bölümünden mezun oldu. 1985 yılından itibaren Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin yöneticiliğini, 1995 yılından itibaren de sanayici olarak farklı sektörlerde faaliyet gösteren aile şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. 2005-2009 yılları arasında Adana Ticaret Borsası Meclis üyeliği yapmıştır. Halen, Adana Sanayi Odası’nda Meclis Üyeliği, Akdeniz Tekstil Hammaddeleri İhracatçılar Birliği’nde Denetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. 2014 yılından itibaren AOSB Yönetim Kurulu üyeliği yapmakta olan Ömer KAYA 2016 Aralık ayı yılı itibari ile AOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

YUSUF KARA

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
1971 yılında Hatay’da doğdu. 1998 yılına kadar Hatay’da yaşarken mermer sektöründe hizmet verdi. 1999 yılında Adana’ya gelerek Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde ticaret ve sanayi sektöründe büyümeyi hedefledi. Mermer sektöründe faaliyet sürdürürken, 2017 yılında kablo sektöründe de hizmet vermeye başladı. Ako Mermer Kablo Taşımacılık San. Tic. Ltd. Şti. firmasında Şirket Ortağı olarak ticaret hayatına devam eden Yusuf KARA, 2016 yılından itibaren AOSB Yönetim Kurulu Üyeliğine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

M.NEDİM BÜYÜKNACAR

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
1972 yılında Gaziantep doğumlu Mehmet Nedim BÜYÜKNACAR, Adana Necati Bey İlkokulu ve liseyi Adana Seyhan Işık Koleji’nde okuyup; Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinden Biyolog olarak mezun oldu. Daha sonra Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini 2021 yılında tamamladı. 1993 yılında şirketini kurup Halk Sağlığında haşere ilaçları satışına başladı. 2006 yılında Adana Organize Sanayi Bölgesinde T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlarına haiz Halk Sağlığı İlaçları üretim fabrikasını açtı. Dünya devi Japon Sumitomo iş birliği ile üretimlerine devam etmektedir. Uzun süreden bu yana devam eden yedek üyelik sonrasında 2018 yılında AOSB Yönetim Kuruluna seçilmiştir. Adana’da çeşitli STK üyelikleri bulunan M. Nedim BÜYÜKNACAR, evli ve 2 çocuk babasıdır.

MEHMET TOSMUR

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
1980 yılında Adana’da doğan Mehmet TOSMUR, ilkokulunu İmamoğlu’nda tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi Adana Gündoğdu Koleji’nde okudu. Çağ Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Mehmet TOSMUR, 1999 yılında başlayan ve halen devam eden Gıda, Kimya, Plastik ve Yazılım sektörlerinde faaliyette olan Tosmur Grup’ta Başkan Vekilliği yapmaktadır. 3 dönemdir Adana Sanayi Odası Meclis Üyesi olup, AGİAD, Yelken Kulübü, NİSAD vb. birçok sivil toplum kuruluşu üyesi olan Mehmet TOSMUR, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram