+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

YEŞİL MUTABAKAT VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

6 Nisan 2021

AOSB Akademi eğitimleri kapsamında Nisan ayının ilk eğitimi ‘Yeşil Mutabakat ve Paris İklim Anlaşması’ konulu eğitim üzerine gerçekleştirildi. Birçok sanayiciyi buluşturan ve kapsamlı bir bilgi paylaşımının gerçekleştirildiği eğitim, 1 Nisan Perşembe günü zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak yapıldı.

Prof. Dr. Harun Arıkan’ın sunumunu gerçekleştirdiği ‘Yeşil Mutabakat ve Paris İklim Anlaşması’ konulu eğitimde Arıkan, sürecin küresel ısınmanın ciddi bir konu olarak hayatımıza girmesiyle birlikte başladığını, Amerika’dan sonra Çin Halk Cumhuriyeti’nin de ‘Yeşil Devrim’ olarak süreci adlandırıp bu konuda ciddi adımlar attığını söyledi. AB’nin yeşil mutabakat ve Paris İklim Anlaşması sürecindeki görüşlerinin önemsenmesi gerektiğinin altını çizen Arıkan, ihracatın büyük bir kısmını AB ülkeleri ile gerçekleştirdiğimizi dile getirerek iklim yasasının önemli unsurlarını sıraladı. Arıkan bu unsurları, “Ulaşılabilir ve Güvenli Enerji, Temiz Enerji, Toksinden Arındırılmış Çevre, Sıfır Kirlilik, Topraktan Mutfağa, Tarım Politikası, Akıllı Çevreye Duyarlı Kendi Enerjisini Kendi Üreten Binalar, Ekosistem, Yenilenebilir Enerji Kaynağı, Sera Gazı / Tek Kullanımlık Mallar Yasaklanacak, Karbon Yakalayan Depolama İşlemi” başlıkları altında topladı.

Bu konuda hızlı hareket etmenin ve zaman kaybetmeden yol almanın doğru olacağını söyleyen Prof. Dr. Harun Arıkan, AB ülkelerinde kademeli olarak gerçekleşecek bu sürece dâhil olmamız gerektiğini belirterek eğitimi tamamladı.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram