+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

​SANAYİNİN ​DEVLER LİGİNDE AOSB’DEN 17 FİRMA YER ALDI

28 Mayıs 2021

​SANAYİNİN ​DEVLER LİGİNDE AOSB’DEN 17 FİRMA YER ALDI

AOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜTCÜ:

“DAHA FAZLASINI BAŞARACAK GÜÇTEYİZ”

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı 2020 yılı “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nden (AOSB)  6’sı Adana merkezli toplam 17  firma yer aldı.

AOSB Yönetim Kurulu B​aşkanı ​Bekir Sütcü, coğrafi konumu, lojistik avantajları, uygun arsa fiyatları, en uygun fiyatla doğalgaz, su ve elektrik temini, arıtma tesisleri, altyapı ve üst yapı imkanları ile cazibe merkezi olan Adana OSB’nin, Türk sanayisinin devler ligindeki firmalarıyla bir kez daha gurur duyduğunu bildirdi. Sütcü, Adana’nın potansiyeline dikkati çekerek, kentin daha fazlasını başarabilecek güçte olduğunu ifade etti.

Sütcü, İSO tarafından her yıl firmaların üretimden net satışları baz alınarak hazırlanan ve sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” listesinde AOSB’de faaliyet gösteren 17 firmanın yer aldığını, bunun 6'sının merkezinin Adana’da bulunduğunu söyledi.

Bekir Sütcü, Adana il genelinde ise İSO İlk 500 listesinde 10 firmanın bulunduğunu vurgulayarak, “Bölgemiz dâhilinde ve bölgemiz dışında faaliyet gösterip gurur veren bu listeye girmeyi başaran tüm firmalarımızı tebrik ediyoruz” dedi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, her koşulda üretmeye, istihdam yapmaya ve ihracata devam eden sanayicilerin işini kolaylaştırmak için tamamı sanayicilerden oluşan AOSB Yönetim Kurulu olarak, hizmet yelpazesini genişleterek, destek olmayı sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

AOSB’NİN GURUR TABLOSU

Adana Hacı Sabancı Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve merkezi Adana’da bulunan Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş​.​ 297’nci, ADM Besin ve Tarım A.Ş​.​ 354’ncü, Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş​.​ 387’nci, Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş​.​ 404’ncü, Omnia Nişasta San. ve Tic. A.Ş​.​ 455’nci, Gürsoy Yem Gıda ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş​.​ 477’nci oldu.

Merkezi Adana’da bulunmayan ancak, AOSB’de faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş​.​46’ncı, Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş​.​ 76’ncı, Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş​.​ 84’ncü, OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş. 104’ncü, Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş. 149’ncu, Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. 228’nci, Olmuksan International Paper Ambalaj San. ve Tic. A.Ş​.​ 234’ncü, ANKUTSAN Antalya Kutu Sanayi Oluklu Mukavva Kağıt Ticaret A.Ş​.​ 264’ncü, Ofis Yem Gıda San. Tic. A.Ş​.​ 310’ncu, Hektaş Ticaret T.A.Ş​.​327’nci, Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş​.​  ise 474’ncü oldu.

İSO ilk 500 listesinde, Adana merkezli Sasa Polyester Sanayi A.Ş​.​ 38’nci,  Elita Gıda San. ve Tic. A.Ş​.​ 249’ncu, Akyem Adana Yem Yağ Biodizel Tarım ve San. Tic. A.Ş​.​  ise 315’nci sırada yer aldı.

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram