+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

Medikal firmaları iş birliği ile güçleniyor

6 Ağustos 2021

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen kümelenme çalışmaları kapsamında Medikal Kümelenme'ye katılım sağlayan firmalar 2. İstişare Toplantısı'nda bir araya geldi.

AOSB Bölge Müdürlüğü’nde pandemi kuralları kapsamında düzenlenen toplantıya, Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ATÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, ATÜ Öğretim Üyesi ve Medikal Kümelenme Koordinatörü Doç. Dr. Esen Yıldırım,  kümelenme bünyesinde yer alan firmalardan Aksu Medikal, Apaydın Rezistans, Ayset, Cezmed Medikal, Cangaz Sinai, Fizyotek, Timuçin Morda, Barış Medikal ile Çukurova Arges firmalarının temsilcileri katıldı.

Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, toplantıdaki konuşmasında, kümelenme faaliyetlerindeki amaçlarına dikkati çekerek, kümelenme ile bölgede bulunan firmaları faaliyet gösterdikleri sektörde tek çatı altında birleştirmek, ulusal ve uluslararası alanda işbirliği geliştirilmesini sağlamak ve ihracata yönelik teşviklerin kullanımını artırmak gibi çeşitli unsurları hedeflediklerini anımsattı. Sadece AOSB değil, Adana’da faaliyet gösteren diğer firmalara da açık olan kümelenme çalışmalarında, AR-GE proje sayısı artışı ile üniversite-sanayi işbirliğini daha yukarılara taşımak istediklerini vurgulayan Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, katılımcı firmaların temsilcilerine teşrifleri için teşekkür ederek, işbirliklerinin gelişmesi adına bu tip toplantıların devam edeceğini belirtti.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram