+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt AOSB’de

16 Mart 2022

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt AOSB’de

Hasan Basri Kurt:

“AOSB Kuluçka Merkezi ilerleyen dönemlerde Teknoloji Merkezi’ne dönüşebilir”

 

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi) Başkanı Hasan Basri Kurt, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni (AOSB) ziyaret etti. Bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Kurt,  bölge içinde çalışmaları devam eden Kuluçka Merkezi’nin ilerleyen dönemlerde Teknoloji Merkezi’ne dönüşebileceğini belirtti.

Hasan Basri Kurt, beraberinde KOSGEB Adana İl Müdürü Mehmet Eren ve KOSGEB Adana il Müdürlüğü uzmanlarıyla geldiği AOSB Bölge Müdürlüğünde, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Kara, Selahattin Onatça, Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç Dr Tuğçe Demirdelen ve ATÜ TTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim Dal tarafından konuk edildi.

AOSB Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kara, ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, KOBİ'lerin rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesine önemli katkı sunan KOSGEB’in proje desteklerinin önemine dikkati çekerek, bu çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Onatça ise, kuruluş amacı “ Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek”  olan KOSGEB’in bu değerli katkılarından bölgedeki sanayicilerin maksimum düzeyde fayda sağlamaları için Proje Destek Ofisi kanalıyla destek olduklarını söyledi.

Bölge Müdürü Ersin Akpınar’ın  bölge hakkında genel bilgi paylaşımında bulunmasının ardından AOSB PDO Koordinatörü ve ATÜ TTO Müdürü Doç Dr Tuğçe Demirdelen tarafından Proje Destek Ofisi faaliyetleri sunumu gerçekleştirildi.

Demirdelen, Üniversite-Sanayi İşbirliği, Enerji Verimliliği, Kümelenme ve Yapay Zeka Teknolojileri Faaliyetleri ile  Yeşil OSB ve Sürdürülebilirlik faaliyetlerini ve kurulmakta olan AOSB Kuluçka Merkezi hakkında bilgilendirme yaptı.

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt ise Kuluçka Merkezlerinin girişimcilere sağladığı faydalara dikkati çekerek, “AOSB Kuluçka Merkezi ilerleyen  dönemlerde Teknoloji Merkezi’ne dönüşebilir” dedi.

Kurt, KOSGEB süreçlerinin AOSB firmalarından gelen talepleri ve KOSGEB Destekleri mevzuatları konusunda bilgilendirme yaparak süreçler konusunda desteğe açık olduklarını bildirdi.

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram