+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

“İhracat meselesi bir memleket meselesidir”

7 Mayıs 2021

AOSB Akademi alanında uzman isimleri ağırlamaya devam ediyor. Düzenli gerçekleştirilen eğitimler kapsamında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayiciler ve çalışanlarına Dış Ticarette Ödeme Yöntemleri konulu eğitim çevrimiçi olarak zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Turan Akın tarafından verilen eğitimde, “İthalat ve ihracatta uygun ödeme yöntemlerinin seçimi, Peşin Ödeme,  Açık Hesap (Mal Mukabili),  Vesaik Mukabili, Banka Avalli İşlemler, Akreditifle, Standby Akreditifler, Harici Garantiler ve Kontrgarantiler ve Banka Ödeme Yükümlülüğü (BPO) ” konu başlıkları üzerinde duruldu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR POLİTİKA BELİRLENMELİ

Turan Akın verdiği eğitimde ihracat meselesinin bir memleket meselesi olduğunu söyleyerek alternatif ödeme yöntemlerinin önemine değindi. Akın, “Şirketler ödeme esnasında müşterilere yönelik sunacakları farklı ödeme yöntemleri ile daha fazla alım satım yapabilir, müşterilerle güvene dayalı sürdürülebilir bir alım-satım politikası geliştirilebilir. Bu, sadece şirketin ekonomisine değil ülke ekonomisine de büyük bir ivme kazandırır. Bu nedenle şirketler farklı ödeme yöntemlerini araştırmalı ve kullanmalıdır” diye konuştu.

 

 

 

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram