+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

BAKAN VARANK, AOSB’DE SANAYİCİLERLE BULUŞTU

12 Ekim 2021

BAKAN VARANK, AOSB’DE SANAYİCİLERLE BULUŞTU

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerle bir araya geldi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Başkan Vekili Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Kara, Selahattin Onatça ve Nedim Büyüknacar ile Bölge Müdürü Ersin Akpınar’ın ev sahipliğindeki buluşma sohbet ortamında gerçekleşti.

Bakan Varank, yatırımın, istihdamın ve ihracatın önemine dikkati çektiği konuşmasında, bölgede yatırım yapan sanayicileri tebrik ederek, “Sanayicilerimizin her zaman yanındayız” diyerek, şöyle devam etti:

“Firmalarımız bir müşteri ile bağlantı kurduğunda bunu bir ya da iki sene değil, önündeki beş ya da on yılı düşünen bir anlayışla yaklaşmalı. Çünkü, batı dünyası artık Uzakdoğu ile çalışmak istemiyor. Bunun rasyonel nedenleri olabilir, lojistik maliyetleri olabilir ama duygusal sebeplerinin de olabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü, pandemi sürecinde firmalar siparişleri için bir tek kişiye telefonla bile ulaşamadılar. Ama bizim sanayicimiz, hükümetimizin üretimin devamı yönünde aldığı tedbirlerle tüm siparişlerini zamanında yerine getirdiler. Bu fırsat çok iyi değerlendirilmeli.”

CEP TELEFONUNU TÜM SANAYİCİLERE VERDİ

Bakan Varank’ın cep telefonunu da tüm sanayicilere vermesinin ardından kısa bir konuşma yapan Başkan Bekir Sütcü ise Bakan Varank’a ziyareti için teşekkür etti. Başkan Sütcü, “İstediğimiz zaman size ulaşabiliyor olmamız bizim için çok değerli. Sanayicimiz ekonomiye katkısını artırırken en büyük gücü devletimizden alıyor. Pandemi döneminde de sanayicimizin yanında oldunuz. Bizler de tüm tedbirleri alarak üretime devam ettik” dedi.

AOSB 25 MİLYON METREKAREYE ÇIKACAK

Başkan Sütcü, AOSB’nin gerek fiziki alan ve gerekse ekonomik açıdan Türkiye’nin ilk 10 OSB’si arasında yer aldığını, alan bakımından 25 milyon metrekareye çıkacaklarını bildirdi. Sütcü, son on yılda ihracat rakamlarının arttığını, kent ihracatını ve yüzde 50’den fazlasının AOSB’de faaliyet gösteren firmalar tarafından gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram