+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİ İSTİŞARE KURULUNUN 3. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

11 Kasım 2021

AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİ İSTİŞARE KURULUNUN 3. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü tarafından 2 Kasım 2021 Salı günü Ar-Ge ve tasarım merkezleri istişare kurulu 3. toplantısı düzenlendi.

Bölge müdürlüğü restoranında düzenlenen toplantıya AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve ATÜ TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, ATÜ TTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim Dal, AOSB Proje Destek Ofisi Proje Uzmanı Özkan Özbek ve AOSB firmaları katıldı. Gerçekleşen toplantıda, Ar-Ge ve Tasarım merkezlerinin geliştirilmesi, Üniversite-Sanayi İş birliklerinin artırılması, tecrübelerin kurul içerisinde paylaşılarak aktarılması, firmalar arası iş birliklerinin istişaresi ve ortak projelerin artırılması konuları görüşüldü.

AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi konusunda da bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda, Fikri Sinai Haklar konusunda ATÜ, TTO tarafından AOSB Firmalarına Eğitim verilmesi ve AOSB Bölge Müdürlüğünün 2.sini gerçekleştireceği Sanayi Odaklı Ar-Ge Proje Yarışması konularında karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve ATÜ TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen; Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin sayılarının ve Üniversite-Sanayi İş birliğinin artırılması konularında AOSB yönetimi olarak firmalara her zaman desteğe açık olduklarını belirterek, bu tip toplantıların belirli aralıklarla devam edeceğini ifade ettiler.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram