+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB’de, Ar-Ge Tasarım Merkezleri İstişare Kurulu Oluşturuldu

15 Haziran 2021

AOSB'DEN BİR İLK DAHA!

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bünyesinde, Ar-Ge/Tasarım kültürünü yaygınlaştırmak, işbirliğini güçlendirmek, yeni fikirlerin ortaya çıkmasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak ve bölgede öne çıkan projelerin sayısının artırılmasını sağlamak amacıyla Ar-Ge/ Tasarım İstişare Kurulu oluşturuldu.

AOSB Ar-Ge/ Tasarım İstişare Kurulu, ilk toplantısını AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ve bölgede yer alan Ar-Ge/Tasarım Merkezi firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, öncelikli olarak yeni fikirlerin ortaya çıkmasında görüş ve fikirlerin alışverişi yapılarak, merkezler arası işbirliğinin güçlenmesi, yeni kurulacak olan merkezlere öncülük edilmesi, mevcut merkezlerin niteliğinin geliştirilmesi ve bölgeden çıkan katma değerli ürün sayısının artırılması  konuları üzerinde duruldu.

İlk defa gerçekleşen toplantıya,  BOSSA Ar-Ge Müdürü Serdal Sırlıbaş, Ulusoy Tekstil Ar-Ge Müdürü Arif Şener ve Kübra Yılmaz, Kimteks Tasarım Müdürü Ayşe Yılmaz Makinsan  Tasarım Müdürü  Ali İhsan, Oğuz Tekstil Tasarım Müdürü Seçkin Tetik, Zahit Alüminyum  Ar-Ge Müdürü Bahadır Karaca, Beta Trafo firmasından  Özge Ağaoğlu,  Çukurova Silo firmasından Aylin Özdal, Çukurova Silo Tasarım Müdürü Hakan Bİrcan, Barış Teknoloji  firmasından Hamdi Hoplamaz, Barış Teknoloji Tasarım Müdürü Beste Hoplamaz, Beta Gıda  Ar-Ge Müdürü Caner Canpolat ve Beta Gıda firmasından  Şule Gökçe katıldı.

Ar-Ge/Tasarım Merkezi yetkilileri toplantı sonunda bu organizasyon için AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen’e teşekkürlerini sunarken, toplantının düzenli aralıklarla yapılmasına ve birlikteliği kuvvetlendirmek için ulusal çapta farklı organizasyonların düzenlenmesine karar verildi.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram