+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB VE AOSB AGTM İSTİŞARE KURULU’NDAN ANKARA ZİYARETİ

8 Haziran 2022

AOSB’de faaliyet gösteren ve Ar-Ge tasarım merkezi olan firmalar, ASELSAN, HAVELSAN ve ODTÜ Teknokent’e ziyarette bulundular.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü, ATÜ TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ve AGTM firmalarının katılımcıları ile ilk olarak Aselsan Akyurt Tesisleri ziyaret edildi. Burada firmanın çalışmalar yerinde incelenip, Ar-Ge ve İnovasyon üzerine istişare toplantısı gerçekleştirildi.

ASELSAN yetkililerin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, ASELSAN firması hakkında tanıtım sunumu gerçekleştirildikten sonra AOSB firmaları ile ASELSAN arasında olası iş birlikleri konusu görüşüldü. Ziyaretin sonunda ASELSAN tesisleri gezilerek yapmış oldukları projeler yerinde görülüp, çalışmalar konusunda teknik bir tesis gezisi gerçekleştirildi.

ODTÜ Teknokent’e yapılan ziyarette ise Teknokent yetkililerinin ev sahipliğinde istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda Teknokent yapısı ve içeride çalışan girişimciler konusunda sunum yaparak AOSB AGTM Firmalarına işleyiş yapısı hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Toplantı sonrasında ODTÜ Teknokent içerisinde bulunan girişimcilerden bazıları AOSB AGTM Firmalarına geliştirdikleri projeler konusunda bilgilendirmeler yapıp, Girişimci/Sanayici buluşmaları ile Melek Yatırımcı konuları istişare edildi.

AOSB heyeti son ziyareti Havelsan’a gerçekleştirdi. Havelsan yetkililerin ev sahipliğinde toplantı salonlarında yetkililer tarafından firma tanıtım sunumu ve çalışmaları konusunda bilgi verildi. Yapılan sunum sonrası AOSB AGTM Firma yetkilileri tek tek söz alarak firmaları hakkında Havelsan yetkililerine bilgilendirme yaptı. Yapılan bilgilendirmeler kapsamında Havelsan ve AOSB AGTM Firmaları arasında olası iş birlikleri konusunda değerlendirme görüşmeleri gerçekleştirildi.

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram