+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB, ÜNİVERSİTELER İLE İŞ BİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR

23 Şubat 2022

Üniversitelerin bilgi birikimini sanayiye aktarmak amacıyla iş birliği çalışmalarını sürdüren Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde  yer alan Proje Destek Ofisi’nde, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin Proje ve Koordinasyon Ofisi açıldı. İlk etapta da 6 firma ile iş birliği protokolü imzalandı.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, İş birliği çalışmaları kapsamında AOSB’yi ziyaret eden Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan ile Genel Sekreter Recep Şen’i konuk ettiler.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, konuklarına AOSB’de sanayicilere sundukları hizmetleri özetledikten sonra Bölge Müdürlüğü binasında yer alan ve bölgenin elektrik dağıtım şebekesinin 7/24 izlenebildiği SCADA Sistemi ve MOBESE Merkezi ile diğer birimlerle ilgili yerinde bilgi paylaşımında bulundu.

AOSB’de faaliyet gösteren 6 firma ile  Korkut Ata Üniversitesi arasında iş birliği protokolünün imzalanmasının ardından hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Bölge Müdürü Ersin Akpınar,  “İş birliği protokollerinde; işbirliğine dayalı proje faaliyetleri, destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler, eşleştirme, fikri sınai mülkiyet hakların yönetimi ve lisanslama hizmetleri, girişimcilik ve şirketleştirme ile ayrıca enerji verimliliği konularında karşılıklı görüş alışverişi yapılarak,  ortak faaliyetler ve etkinlikler ile kurumsal yetkinliklerin artırılmasına katkı sunulması amaçlanmaktadır” dedi.

Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ise bu iş birliğinin bölge ve ülke ekonomisi açısından önemine değinerek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram