+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yeni mezunlarını uğurladı

30 Haziran 2021

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü:

“GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun 2020-2021 akademik yılı mezunları için tören düzenlendi. Pandemi önlemleri kapsamında düzenlenen törende, dereceye giren öğrenciler 80 öğrenci adına kep fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.  AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, derece ile mezun olan öğrencilere hediyelerini vererek tebrik etti. Sütcü yaptığı konuşmada, gençlerin her zaman destekçisi olduklarını belirterek mezun olan tüm öğrencileri kutladı.

AOSB Bölge Müdürlüğü Seyhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Prof. Dr. İlter Ünlükaplan, Prof. Dr. Süha Berberoğlu, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Tekstil Teknolojisi Programı okul birincisi Sami Enes Eroğlu bir konuşma yaparak başarısında payı olan ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

 “MYO, HEM ÖĞRENCİLER HEM DE SANAYİCİLER İÇİN BİR FIRSAT”

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, törende yaptığı konuşmada, AOSB yerleşkesinde bulunan ve Çukurova Üniversitesi‘ne bağlı eğitim-öğretim veren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun hem öğrenciler hem de sanayiciler için fırsat olduğunu belirtti.

Okulun, akademik kadroları ve modern altyapısıyla güçlü bir temel eğitim imkânı sunduğunu vurgulayan Başkan Sütcü, “MYO’da nitelikli elemanlar yetiştirildiğine olan inancımız tam. Bizler de bu nitelikli eğitime destek olmak adına AOSB yönetimi olarak okulun açıldığı günden itibaren ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda her zaman okulumuzun yanında olduk.  Araç ve gereç eksiğinin giderilmesi, burslarımız, teşvik edici yarışmalarımız ve staj yeri imkânlarımızla çeşitli olanaklar sunduk ve sunmaya da devam ediyoruz. Böylece hocalarımızın verdiği eğitimi taçlandırma çabasındayız” dedi.

“TÜM İMKÂNLARIMIZI GENÇLERİMİZ İÇİN SEFERBER EDİYORUZ”

Ülkemizin gelişip güçlenmesinin gençlerimize yapılan yatırımla eşdeğer olduğunun bilincinde olduklarını ifade eden Sütcü, “Bu nedenle her fırsatta eğitimi destekleyip güçlendirecek destekler sunarak gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bugün burada bu imkânları büyük bir özveri ile değerlendirerek çalışmalarında önemli başarılar yakalayan, başta derece yaparak mezun olan öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki hayatlarında başarının yol arkadaşları olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

PROF. DR. TUNCEL: “AOSB’NİN DESTEĞİ BİZE GÜÇ VERİYOR”

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel ise Yükseköğretim Kurulu tarafından, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Meslek Yüksekokullarına tahsis edilen eğitim desteği ve katkılarını kuruluşundan bu yana esirgemeyen Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nun her zaman yanlarında olmasının kendilerine güç verdiğini söyledi.  Geçmişte olduğu gibi günümüzde de Çukurova Üniversitesinin daha kaliteli, daha modern, öğrenci merkezli eğitim verme ve dünya üniversitesi olma hedefini koruyarak bu alanda çalışmalarını yoğunlaştırdığını ifade eden Prof. Dr. Tuncel,  “Çukurova Üniversitesi mezunu olmaktan her zaman gurur duyun. Akıl ve bilimin göstergesinde, Cumhuriyet ve Atatürk ilkeleri ile temel insani değerlere bağlı, onurlu ve çalışkan bireyler olarak, bizi her zaman bir adım öteye taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Çukurova Üniversitesini sadece eğitim ve bilim olarak beslendiğiniz bir kurum olarak değil aynı zamanda tüm hayatınız boyunca gönül bağıyla bağlı olduğunuz bir ışık kaynağı olarak görün. Hepinize, cesaretle başladığınız bu yolda, başarılar ve mutluluklar dilerim. Bahtınız ve yolunuz açık olsun” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE SANAYİDE HAFTADA 4 GÜN EĞİTİM

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan ise, “Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile birlikte eğitim öğretim hayatı da tamamen değişime uğradı. Pandemiden dolayı eğitimleri çevrimiçi yapmak zorunda kaldık. Bu yıl mezun olan öğrencilerimizle maalesef bir dönem yüz yüze eğitim yapabildik. Ancak okulumuzun 3+1 eğitim sistemine tabii olmasından dolayı 2020-2021 bahar yarıyılında öğrencilerimiz sanayide haftada dört gün intörn tekniker olarak çalıştılar. Bu süreçte öğrencilerimizin eğitim kalitesinin düşmemesi için Adana ve çevre iller ile ilçelerinde ikamet eden öğrencilerimiz, YÖK eğitim desteği kapsamında forklift, ekskavatör ve greyder eğitimleri ile ilkyardım eğitimi aldı. Amacımız bu küresel salgında öğrencilerimize maksimum düzeyde katkı sağlamaktı. Mezun olan tüm öğrencilerimizin yolları açık olsun” dedi.

KEPLERİNİ FIRLATARAK MEZUN OLDULAR

Açılış konuşmalarından sonra okul birincisi mezuniyet kütüğüne isimliğini çaktı. İsimlik çakma seremonisinin ardından 5 farklı bölümün birincilerine protokol üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri takdim edilirken, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından da hediyeleri verildi. Öğretim Görevlisi Dr. Çağlar Cengizler’in canlı müzik dinletisinin ardından öğrenciler, sahnede keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram