+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNE BİR ÖDÜL DAHA

23 Eylül 2020

ÇÜ AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı öğrencileri, TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında “Tarım ve Gıda” kategorisinde bölge birincisi olan “Ekolojik Fide Viyolleri” isimli proje ile Türkiye Final yarışmasında “Teşvik ödülü” aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, “TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Bölgesel Birinci olan öğrencilerimiz son eleme olan Türkiye Final yarışmasında “Tarım ve Gıda” kategorisinde “Teşvik ödülü”ne layık görülmüştür” dedi.

120 proje 9 Kategoride Değerlendirildi

Türkiye genelinde 9 kategoride gerçekleştirilen final yarışmasına bölgesel düzeyde ilk üçe giren toplam 120 projenin değerlendirmeye alındığını bildiren Prof. Dr. Bozdoğan, burada her kategoride birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülü verildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Okulumuz ÇÜ AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı öğrencilerinden Gülsüm Süren ve Fatma Çalım Bölgesel yarışmada birinci olan projeleri ile son aşama olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanmış ve online yapılan mülakattan sonra bu projeleri ile “Teşvik Ödülü'ne layık görülmüştür. YÖK eğitim desteği ve Adana Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü katkılarıyla AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Sanayiye Uygulanabilir Proje Yarışması'nda Mansiyon ödülü alan bu projenin TÜBİTAK 2242 Proje yarışması Türkiye Finallerinde de “Teşvik ödülü” alması bizler için gurur verici bir tablo olup, bundan sonraki öğrencilerimize örnek olacağına inanıyorum. Öğrencilerimize ve danışman hocaları Öğr. Gör. Dr. Deniz Mutlu Ala’ya emeklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Geçtiğimiz günlerde Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in makama davet ederek teşekkür belgesi verdiği Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tekstil Teknolojisi Programı  öğrencilerinden Gülsüm Süren ve Fatma Çalım’ın aldığı teşvik ödülü yeni bir sevinç kaynağı oldu.

 

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram