+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB, Korkut Ata Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı

6 Mayıs 2021

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), Üniversite-Sanayi iş birliğini artırmak amacıyla Korkut Ata Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası teşviklerden daha fazla faydalanmalarını sağlamak, akademik camia ile işbirlikleri oluşturmak, üretim süreçlerini geliştirmek daha dinamik ve etkin bir hizmet sunabilmek amacı ile gerçekleştirilen Üniversite-Sanayi işbirliklerine bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda AOSB Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen törende, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından işbirliği protokolü imzalandı.

KATMA DEĞERİ YÜKSEK PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK

Başkan Bekir Sütcü, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen’in de hazır bulunduğu törende imzalanan protokol sayesinde, üniversite-sanayi işbirliğinin artırılmasıyla katma değeri yüksek projelerin hayata geçirilmesinin amaçlandığını ifade edildi.

Başkan Sütcü, AOSB ve AOSB’de faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerinin artırılmasında üniversite desteğinin çok kıymetli olduğu ifade ederek, işbirliği protokolünün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ise Korkut Ata Üniversitesi olarak, sanayi kuruluşları ile yakın işbirliği içerisinde olduklarını ve bu işbirliğini geliştirecek projeleri artırmayı hedeflediklerini söyleyerek, bu girişimlerinin somut çıktılarını almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

STAJ İMKÂNI DA SUNULACAK

Korkut Ata Üniversitesi öğrencilerinin AOSB'de bulunan firmalarda staj ve bitirme projeleri yürütebilme imkânı da sağlayacak olan bu işbirliği protokolü ile aynı zamanda AOSB ve bünyesinde bulunan firmaların ihtiyaç duyduğu analiz, fizibilite çalışmaları, kümeleme ve mentörlük çalışmaları gibi faaliyetlerde Korkut Ata Üniversitesi’nin teknik ve akademik bilgi birikimi ve tecrübelerinden yararlanılacak.

OKÜ ile imzalanan iş birliği protokolü ile bugüne dek Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi dahil toplamda 4 üniversite ile güç birliği yapıldı.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram