+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB, Girişimciler İçin Kuluçka Merkezi Hazırlıyor

9 Temmuz 2021

Üniversite-sanayi iş birliğinin gücüne inanan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü, girişimcilere ve akademisyenlere projelerini çalışıp,  sanayicilere sunabilecekleri Kuluçka Merkezi hazırlıyor.
EN İYİ MERKEZLER MERCEK ALTINDA
Üniversitelerin bilgi gücünü sanayiye aktarmak amacıyla üniversite - sanayi işbirliğinin en güzel örneklerini oluşturan projeleri  hayata geçirmeye devam eden AOSB Bölge  Müdürlüğünce, Kuluçka Merkezi kurma yönündeki çalışmalar kapsamında Türkiye’nin en iyi kuluçka merkezleri mercek altına alındı.
AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi  (ATÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, ATÜ TTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim Dal ve  PDO Proje Uzmanı Özkan Özbek’ten oluşan 3 kişilik ekip tarafından iki gün boyunca  İstanbul’daki kuluçka ve inovasyon merkezleri ziyaret edildi.
İŞBİRLİĞİNİN TEMELLERİ ATILDI
Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, ziyaretler sonrası yaptığı değerlendirmede, oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ziyaretimizin ilk gününde, İTÜ Kuluçka ve Hızlandırma Programları Müdürü Selma Bahçıvanoğlu, Yönetici, İşbirlikleri ve Paydaş İlişkileri Süpervizörü Gizem Takıl İle İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’ni ziyaret ettik. Bu ziyarette karşılıklı  fikir alışverişinde bulunulup,   işbirliğimizin temellerini attık” dedi.
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDE İNCELEME
Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezi’ni ziyaret ederek,  karşılıklı istişarelerde bulunduklarını belirten Doç. Dr. Demirdelen, “ Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kuluçka Merkezi Müdürü Dr. Ebru Çetinkaya  ile görüşme yaptık. Yıldız Teknik Üniversitesi  Prototip Atölyesi Müdürü Gökhan Aybastı ile Prototip Atölye’yi  gezerek, istişarede bulunduk” bilgisini verdi.
TEKNOPARK İSTANBUL
Doç. Dr. Demirdelen, inceleme gezisinin ikinci gününde ise Teknopark İstanbul ‘da bulunan BASF İnovasyon Merkezi’ni ziyaret ettiklerini,  burada BASF İnovasyon Merkezi Müdürü  Mübahat Akın’ın eşliğinde  Laboratuvar, Ar-Ge  ve Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında toplantılar yaparak, buradaki deneyimlerden faydalandıklarını   bildirdi.
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Sıralamasında 1. Olan Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Cem Duran, TTO Müdürü Burak Keskik, Kuluçka Merkezi Müdürü Gürol Üzenç ile yaptıkları toplantının da son derece verimli geçtiğini belirten Doç. Dr. Demirdelen, Kuluçka Müdürü Gürol Üzenç ile Yönetim ve CUBE INCUBATION ziyaret edilerek yerinde tespitler yapıldığını, Kuluçka ile ilgili deneyimlerin kendileriyle paylaşıldığını ifade etti.
Son olarak Sabancı Üniversitesi TTO ile SUCOOL hakkında istişarelerde bulunulup işbirliklerinin temellerinin atıldığını bildiren Doç. Dr. Demirdelen,  Sabancı Üniversitesi TTO BİGG Programı hakkında süreçler konusunda bilgi alınarak, karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.
Demirdelen, AOSB Kuluçka Merkezi hazırlıkları kapsamında, Türkiye’nin en saygın Kuluçka Merkezleri’nin deneyimlerinden faydalandıklarını, sıkı işbirliği ile başarılı sonuçlar alacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram