+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ PROJE DESTEK OFİSİ GAZİANTEP ZİYARET

17 Eylül 2021

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Tuğçe DEMİRDELEN, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim DAL ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Proje Destek Ofisi Proje Uzmanı Özkan ÖZBEK 08.09.2021 tarihinde Gaziantep Resmi Kurum/Kuruluş ziyaretlerinde bulunup, AOSB PDO kapsamında yapılan faaliyetler ve AOSB/ATÜ TTO İşbirliklerini anlatmışlardır.

 

İlk Ziyaret GETHAM’a gerçekleştirilmiştir. Getham Genel Müdürü Onur Akar ile görüşülerek, yapılan toplantıda AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi konusunda Mentörlük ve işbirlikleri konusunda AOSB-GETHAM arasında İşbirliği Protokolü imzalanması konusu istişare edilmiştir. GETHAM Merkezi binası ve laboratuarları detaylı bir şekilde gezilerek AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi tasarımı konusunda fikir alışverişleri konuşularak , GETHAM Laboratuarlarının AOSB Firmaları ve Kuluçka Merkezi’nde çalışacak girişimcilerimizin kullanılması için görüşmeler yapılmıştır.

 

İkinci ziyaret Gaziantep Sanayi Odası yönetimine gerçekleştirilmiştir. Genel Sekreter Yrd. M.Serbest ÇAPAN, Teknik Danışmanlık ve Kobi Geliştirme Müdürü Veysel ÇELEBİ, Üye Deneyimi ve Memnuniyeti Müdürü Kübra KAYIN ve İhracat ve Pazar Geliştirme (UR-GE) Uzmanı Gizem BÜYÜKBAŞ GÜRDAL ile görüşmeler sağlanmıştır. Kurum yapmış olduğu faaliyetlerinden ve kümelenme çalışmalarından detaylıca bahsederek, MBA Programlarının detaylı bilgisinin sunumunu gerçekleştirmişlerdir. Doç Dr Tuğçe DEMİRDELEN tarafından AOSB PDO faaliyetleri sunumla anlatılarak Kümelenme Çalışmaları kapsamında ortak yapılacak projeler konusu isitşare edilmiştir.

 

Üçüncü ziyaret Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü’ne gerçekleştirilmiştir. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Arif ÖZAYDIN ile makamında görüşülerek, Üniversite Rektörü GAÜ’nün yapmış olduğu çalışmaları ve Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamındaki çalışmaları tarafımıza aktarmıştır. Doç Dr Tuğçe DEMİRDELEN AOSB-ATÜ ortaklığında yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlatarak işbirliği konusunda bilgi vermiştir. Rektör Prof. Dr. Arif ÖZAYDIN faaliyetleri beğendiği için pilot uygulama konusunda detaylı bilgi almıştır.

 

Son ziyaret Gaziantep Teknopark’a gerçekleştirilmiştir. Teknopark Genel Müdürü Kazım YILDIRIM, TARGET TTO Genel Müdürü Samet Kürşat BAŞOL ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi TTO Koordinatörü Cengiz HELVACIKARA ile toplantı yapılmıştır. Gaziantep Teknopark yapısı ve işletilmesi konuları detaylıca anlatılarak yapılan projeler ve alınan desteklerden bahsedilmiştir. Doç Dr Tuğçe DEMİRDELEN AOSB-ATÜ ortaklığında yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlatarak işbirliği konusunda bilgi vermiştir. AOSB’de açılacak olan Kuluçka Merkezi konusunda öneri ve tavsiyeler dinlenerek, yapılabilecek işbirlikleri konusunda istişare edilmiştir. Ayrıca TUBİTAK BİGG Projelerinde ortak adım atılması konusunda mutabık kalınmıştır.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram