+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB AKADEMİ’DE “SOSYAL SUNUMDA BAŞARI” EĞİTİMİ

10 Ocak 2022

AOSB AKADEMİ’DE “SOSYAL SUNUMDA BAŞARI” EĞİTİMİ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde, sanayiciler ve çalışanlarına eğitim desteği sağlayan AOSB Akademi’de “Sosyal sunumda başarı -Sunum Sensin” konulu eğitim gerçekleştirildi.

Pandemi önlemleri kapsamında dijital platformda düzenlenen ve Güven Bakırtaş tarafından verilen eğitim, interaktif ortamda geçti.

İletişim, satış ve liderlik konuları başta olmak üzere kurumsal eğitimlerin aranan isimleri arasında yer alan “Şifresiz ve Sınırsız-Gerçek Satış” kitabının yazarı Güven Bakırtaş, eğitimde, şu konu başlıklarında yoğunlaştı.

“Yetişkinlerde dinleme, motivasyon ve davranış bağıntıları, Topluluğa konuşmanın zihinsel kodları, Reptilyan, limbik ve rasyonel beyne hitap edilen durumlar ve İnsanlar neyi dinler? İnsanlar neyi dinlemez?  Tümel algı yönetimi, Dinleyicide hangi durumlar tehdit algısı yaratır? Konuşmacının tehdit algısı hangi algoritmayla ortaya çıkar? Konuşmaya zihinsel hazırlık, Konfor alanı yanılgısını aşma teknikleri, Bilişsel çarpıtmalar – konuşma stresi ilişkisi, Konuşma stresine etki eden çarpıtmalarla mücadele yöntemleri, Sunum taslağı hazırlama. Sunumda tema, font, renk seçimleri. Sunum bileşenleri Sunum mimarisi ve PowerPoint Tüyoları, Provalar ve bilişsel hazırlık, İşte O Gün! Konuşma öncesi yapılacaklar, Konuşmanın ilk dakikaları, Dinleyici iletişimi. Dinleyiciyi pozitif güdüleme telkinleri. Aykırı seslerle mücadele için sözel judo teknikleri, Konuşmacı beden dili. Konuşmacının ses tonu teknikleri, Etkili açılış ve kapanış yöntemleri. Hikaye anlatıcılığının sunumlardaki rolü ve Hikaye anlatımı tüyoları”

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram