+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB AKADEMİ’DE "ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET SANATI" EĞİTİMİ

20 Ekim 2020

AOSB AKADEMİ’DE  "ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET SANATI" EĞİTİMİ

Sanayiciler ve çalışanlarını farklı konularda uzman isimlerle buluşturan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü,  bu kez Türkçeyi en iyi kullanan TRT’nin iz bırakan spikerlerinden Zafer Kiraz’ı konuk etti. Dijital platformda gerçekleştirilen "Etkili Konuşma ve Hitabet Sanatı" konulu eğitim yoğun ilgi gördü.

“Diksiyon ve etkili konuşma” denildiği zaman Türkiye’de akla gelen en önemli isimler arasında bulunan Zafer Kiraz, koronavirüs önlemleri kapsamında online ortamda düzenlenen eğitimde, diksiyon ve etkili konuşmanın sadece iş dünyasında değil insan hayatının tüm süreçlerindeki önemine dikkati çekti.

Doğru ve düzgün iletişimin, diksiyon, etkili konuşma ve hitabet konusundaki uzmanlaşmadan geçtiğini belirten Zafer Kiraz, “Kendimizi doğru ve güzel ifade edecek konuşmayı yapabildiğimizde etki alanımız arttığı gibi kendimize güvenimizde üst seviyelere çıkmaktadır. İletişim de konuşmanın önemli olduğu kadar sözsüz iletişim, ses tonu etkisi de son derece önemlidir” dedi.

“Konuşurken Zamanı Yönetme, Diksiyon, Konuşmayı Planlama, Dikkat Çekme Teknikleri Davranış Teknikleri,  Beden Dilini Kullanmak, Fikirleri Kabul Görecek Şekilde Dile Getirmek, İnsanlar Nasıl etkilenirler?,  İyi Bir Hatibin Özellikleri,  Topluluk Önünde Konuşma ve Aynalama Yöntemi” konuları üzerinde duran Zafer Kiraz, katılımcıların sorularını da yanıtladı.

‘En İyi Erkek Haber Spikeri’, ‘En İyi Haber Programcısı’, ‘Türkçeyi En İyi Kullanan Yayıncı’ kategorileri ile  “Türk Dil Kurumu-Büyük Ödülü” gibi çok sayıda prestijli ödülün sahibi olan Zafer Kiraz’ın “Biz Sizinle Büyüdük” adlı yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

 

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram