+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AOSB-AFAD iş birliği ile 1718 kişi eğitimle buluştu

25 Ağustos 2021

AFAD ve AOSB iş birliği protokolü kapsamında 38 firmaya ziyaret gerçekleştirildi. AFAD eğitimlerinin tanıtımının yapıldığı ziyaretlerin ardından 4 firmada eğitim verilmeye başlandı. Bu firmalarda toplamda 1718 kişiye eğitim verildi.

2021 yılının Türkiye Eğitim Afet Yılı olarak belirlenmesi dolayısıyla başlatılan Afet Eğitim Seferberliği kapsamında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve AFAD arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile, AOSB’deki tüm fabrika ve işletmelerdeki çalışanların “Afet Farkındalık Eğitimi”ni almasını teşvik etmek, organizasyon konusunda öncülük etmek, personellerin eğitimlere eksiksiz katılımı hususunda gerekli mercilere bilgi vermek, yüz yüze eğitim talebi olan işletmelerin eğitimde, AOSB büyük toplantı salonunun kullanımını sağlamak, çalışanlar aracılığıyla AFAD Gönüllülük Sisteminin yaygınlaştırılması ve gönüllülüğün teşviki konularında destek sağlamak ve AFAD tarafından vatandaşlara yönelik hazırlanan basılı/dijital yazılı, görsel, işitsel materyallerin görünür bir şekilde bulunmasını sağlamak amaçlanıyor.

Yine protokol kapsamında AFAD ekipleri tarafından; AOSB ve AOSB’deki tüm fabrika ve işletmelerdeki çalışanlara yönelik afet farkındalığı, gönüllülük başvuruları, sivil savunma planları ve KBRN gibi çeşitli eğitim faaliyetleri düzenlenecek,  hafif arama kurtarma ekibi oluşturarak malzemesi bulunan şirket çalışanlarına talep halinde 5 gün süreli Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi verilecek, eğitimler ve tanıtım faaliyetleri kapsamında kullanılacak her türlü yazılı, görsel, işitsel materyalin tasarım ve içeriğini hazırlanarak AOSB ile paylaşılıp, afet risk azaltma konusunda farkındalık oluşturma amaçlı toplantılar düzenlenecek.

38 FİRMAYA ZİYARET

Protokolün imzalanmasıyla başlayan çalışmalar kapsamında ilk aşamada aralarında Abdioğulları, Tezkim, Kastamonu Entegre, Oğuz Tekstil ve Bakırlar Tekstil’in de bulunduğu 38 firmaya ziyaret gerçekleştirilerek firmalara AFAD ekibi tarafından verilmesi planlanan eğitimler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Bilgilendirmelerin akabinde 4 firmada fiili olarak eğitimlere başlandı. Tezkim, Abdioğulları, Eksoy Kimya ve Island Denim’de verilen yangın tatbikatları ve temel afet bilinci eğitimlerinde toplamda 1718 kişiye ulaşıldı.

 

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram