+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

ADANA HACI SABANCI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJE DESTEK OFİSİNDEN ANKARA RESMİ KURUM/KURULUŞ ZİYARETLERİ

11 Ekim 2021

ADANA HACI SABANCI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJE DESTEK OFİSİNDEN ANKARA RESMİ KURUM/KURULUŞ ZİYARETLERİ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi(AOSB) Bölge Müdürlüğü Proje Destek Ofisi(PDO) Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi(ATÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdürü Doç. Dr. Tuğçe DEMİRDELEN ve AOSB PDO Proje Uzmanı Özkan ÖZBEK 05.10.2021/06.10.2021 tarihlerinde Ankara’da Resmi Kurum/Kuruluş ve Bakanlık ziyaretlerinde bulunup, AOSB Bölge Müdürlüğü’nün çalışmalarını başlatmış olduğu Yeşil Mutabakat süreçlerini anlatmışlardır.

İlk olarak 5 Ekim Salı günü Enerji ve Tabii Kaynak Bakanlığına ziyaret gerçekleştirilmiştir. EVÇED Daire Başkanı Abdullah Buğrahan KARAVELİ ile yapılan toplantıda; AOSB’nin EVÇED ile yürüteceği Destek süreçleri görüşülmüş ve AOSB’de yapılan Yeşil Mutabakat çalışmaları anlatılmıştır. Ayrıca Daire Başkanı Abdullah Buğrahan KARAVELİ AOSB’nin düzenlediği Proje Yarışması’nda Yürütme Kuruluna davet edilmiştir.

İkinci olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan ziyarette; Sanayi Düzenlemeleri ve İzleme Daire Başkanı Ömür GENÇ ile görüşülmüş, AOSB‘nin yürüttüğü Yeşil Mutabakat çalışmaları (Pilot Proje) hakkında istişare gerçekleştirilmiştir. Yapılan görüşme sonucunda Sayın GENÇ; Daire Başkanlığı olarak bu süreçte her türlü desteğe hazır olduklarını belirtmişlerdir.

Bu ziyaretin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Hasan BÜYÜKDEDE’nin danışmanı Ali Can TOKSOY ile görüşülmüş, AOSB-ATÜ TTO işbirliği ile yürütülen faaliyetler, düzenlenecek olan Proje Yarışması ve Yeşil Mutabakat çalışmaları hakkında bilgiler verilmiştir. Proje Yarışması Yürütme Kurulu’na davet edilen Sayın TOKSOY memnuniyetle kurulda yer alacağını ifade etmiştir.

Dördüncü ziyaret kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Hasan BÜYÜKDEDE ile görüşme gerçekleştirilmiştir. AOSB’de yürütülen Yeşil Mutabakat çalışmaları hakkında bilgiler verilmiş ve Proje Yarışması Proje Onur Kurulu’na davet edilmiştir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda temasları süren ekip son olarak Bakan Yardımcısı Sayın Çetin Ali DÖNMEZ ile görüşmüştür. Bu görüşmede de AOSB ve ATÜ TTO işbirliği ile yapılan faaliyetler, AOSB Yeşil Mutabakat çalışmaları detaylı olarak anlatılmış ve Sayın Bakan Yardımcısı Proje Onur Kurulu’na davet edilmiştir.

Günün sonunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ziyareti gerçekleştirilerek Kobi Araştırma ve Danışmanlık Merkezi Müdürü Cahit CEREN’e yürütülen faaliyetler ve çalışmalar anlatılmıştır. TOBB Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun Proje Yarışması'nda Onur Kurulu daveti iletilmiştir.

6 Ekim Çarşamba gününde de temasları devam eden ekip ilk olarak TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL’a ziyaret gerçekleştirmişlerdir. AOSB ve ATÜ TTO işbirliği ile yürütülen çalışma ve faaliyetler hakkında bilgiler verilip AOSB Yeşil Mutabakat çalışmaları anlatılmıştır. Sayın Başkan, kendisine yapılan Proje Onur Kurulu davetini memnuniyetle karşılamış, TÜBİTAK olarak desteğe hazır olduklarını ifade etmişlerdir.

TÜBİTAK ziyaretinin ardından Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan BAYINDIR ile görüşülmüştür. Yapılan ziyarette AOSB PDO ve ATÜ TTO ile yürütülen faaliyetler ve kurulma aşamasında olan AOSB Kuluçka Merkezi detaylı olarak anlatılmıştır. İlki bu yıl düzenlenen Proje Yarışması hakkında istişarelerde bulunulmuştur.

Gazi Üniversitesinden ayrılan ekip günün üçüncü ziyaretini HAVELSAN’a gerçekleştirmiştir. Genel Müdür Yardımcısı Semih DEMİRTOKA ve Test Mühendisliği Grup Müdürü Kadir HERKİLOĞLU ile görüşülmüştür. Son olarak ASELSAN’ı ziyaret eden ekip Genel Müdür Yardımcısı Mustafa KAVAL ve ASELSAN Lider Mühendisi Veysel ŞAHİN ile görüşmüşlerdir. Savunma Sanayinin önemli kuruluşlarından olan HAVELSAN ve ASELSAN’a yapılan bu ziyaretlerde de AOSB – ATÜ TTO işbirliği ile yürütülen faaliyetler Yeşil Mutabakat çalışmaları ve düzenlenen Proje Yarışması hakkında bilgiler verilmiş ve gelecek sene düzenlenecek olan Proje Yarışmasına her iki kuruluşun destekleri talep edilmiştir.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram