+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr

AR-GE / TASARIM MERKEZİ

Günümüzde firmalarda veya kurumsal alanda hizmet veren sektörde, ARGE / TASARIM merkezi kurulması şart olmuştur. Bu sistem sayesinde şirketler ARGE proje teşviklerinden de yararlanabilmektedir. Eğer şirketin ARGE merkezi bulunmuyorsa, teknik olarak dışarıdan yapılan, ARGE danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Bu sayede, yeni fikirler geliştirilerek, teşvikten yararlanma şansı bulunmaktadır. ARGE merkezlerinin kurulması, proje teşvik destekleri alımında avantajlı bir sistemdir. ARGE merkezi bulunmayan kurum veya şirketlere dışarıdan danışmanlık yapacak olan firmalar, dosya hazırlama, dosya raporlama, proje sunumu ve projeyi yönetme faaliyetlerinde yardımcı olmaktadır. TUBİTAK ve KOSGEB bu konuda yürütülen projeleri desteklemektedir.

ARGE / TASARIM merkezleri yüksek standartlara ulaşma ve yenilik çalışmaları için önemli bir birimdir. ARGE projeleri, yüksek ve faizsiz kredi imkanları tanımaktadır. Merkezlerde üretilen projeler, içerik bakımından incelenmektedir. Teknik ve ekonomik alanlarda içeriğe sahip ARGE çalışmaları daha çok teşvik almaktadır. ARGE merkezi çalışmalarının bu kadar destek görmesi ve teşvik edilmeye çalışılması, girişimciler ve projesi olan kurum veya bireyler için bulunmaz bir fırsattır. Bilimsel ve teknoloji konularında yapılacak yenilik ve adımlar sayesinde, ülke ekonomisi bir adım daha ileriye gidecektir. Ülke ekonomisini kalkındıracak yenilikçi fikirlere ihtiyaç duyulan bir zamanda, ARGE merkezleri kurularak, yeni projeler geliştirilmelidir.

Firma Arama

"Her Fabrika Kaledir

Üreterek Savunacağız Şehirlerimizi"

+90 322 394 54 54
bilgi@adanaorganize.org.tr
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram